4. november 2019

Miro představil anglickou kapelu v Londýně. Publikum šilelo, kritiky jsou nadšené

Podívejte se na fotografie a ohlasy na koncert v londýnském 229 Venue, kde Miro zahrál generálku na pražskou O2 arénu a bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu.

Na vyprodaném koncertě Miro vystoupil jak za doprovodu své domácí kapely, tak se světovými muzikanty, kteří s ním v Abbey Road natáčeli Double Album. Stejně jako v Praze a v Bratislavě se představil bubeník Blair Cunningham, kytarista Robbie McIntosh, producent Rob Cass, baskytarista Hamish Stuart a klavírista Dean Ross.

Ohlasy z tisku hovoří za vše.

Honza Vedral z časopisu Headliner píše:
"Publikem nadšeně přijatá londýnská předpremiéra dobře ukázala, v čem je Žbirkův přístup nejen v kontextu československé populární hudby výjimečný. Nedělá věci nejjednodušší cestou, ale z jakési pořádně umanuté vášně pro hudbu. V sedmašedesáti by mohl v klidu čerpat ze svého prověřeného katalogu hitů a publikum by bylo velmi pravděpodobně stejně spokojené. Namísto toho jde ale Žbirka hudebně stále dopředu. Obklopuje se lidmi, které vždycky obdivoval a kteří nehrají jen tak s někým. A ještě je navíc neúnavně konfrontuje s domácími muzikanty. Ta touha neustrnout a netěžit jen z minulosti, je obdivuhodná. A právě díky ní patří Meky stále mezi nejzajímavější a do značné míry i nejinvenčnější tuzemské muzikanty. A přitom je to vlastně jednoduché. Nikdy nepřestal mít rád hudbu."

Václav Hnátek pro iDNES.cz:
"Čirý skvost. Zpěvák pozval na pódium hudebníky, kteří nahrávali jeho poslední desku Double Album, mezi nimiž zaujme americký bubeník Blair Cunningham či britský kytarista Robbie McIntosh, oba někdejší členové The Pretenders nebo doprovodné kapely Paula McCartneyho na přelomu 80. a 90. let. Na baskytaru se přidal Hamish Stuart, jenž rovněž doprovázel bývalého Beatla. A nejednoho. Do klubu si odskočil rovnou z turné Ringa Starra. I místní personál ožil, když Žbirka prozřetelně zařadil pár skladeb od Beatles a během závěrečného „na na na“ v Hey Jude nesešlo na tom, zda jste Slovák, nebo Brit. Zpívali všichni."

Podívejte se na fotky od Ingrid Remisova Photography a nezapomeňte se přijít podívat 3.12. do pražské O2 arény nebo 5.12. na bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu.

Sdílet