16. marec 2021

Co bolí, to přebolí. Dokument o fenoménu zvaném Modrý album mohou podpořit i fanoušci

Zajímá vás, jak se dal Meky znovu dohromady s Marikou Gombitovou a Kamilem Peterajem? Proč se rozhodnul dát šanci o generace mladším producentům? Kdo objevil Marthu? Jak se na přelomu tisíciletí měnila populární hudba? Pak můžete pomoci na svět novému dokumentu, který prozradí vše o okolnostech a zákulisí vzniku zásadního alba.

Právě před 20 lety vyšel multiplatinový Modrý album Mira Žbirky. Zlomová deska, která restartovala Mekyho do nového tisíciletí a ve které je ukrytý příběh usmíření, hledání nových možností a velký návrat na pódia za zvuku hitu Co bolí, to přebolí. 

Na realizaci filmu Co bolí, to přebolí lze přispět jakoukoliv částkou na platformě Donio.cz

https://www.donio.cz/modryalbum

Dokument Co bolí, to přebolí věnovaný 20 letům fenoménu Modrý album chystá zkušený tvůrčí tým: Scenárista Honza Vedral – šéfredaktor časopisu Headliner, autor životopisných knih Miro Žbirka Zblízka a Neuvěřitelný Ivan Král. Režisér Šimon Šafránek, který má na svém kontě Českým lvem oceněný dokument King Skate a úspěšnou filmovou biografii MEKY. Dalším dárkem pro všechny Mekyho příznivce je plánované vydání Modrého alba remastrovaného  v Abbey Road studios na klasickém vinylu i na CD v digipacku s bonusy.  

Peníze vybrané prostřednictvím platformy Donio.cz půjdou přímo na natáčení filmu Co bolí, to přebolí, tedy na jeho technické, personální i produkční zajištění. A také na uspořádání projekce filmu, které se mohou zúčastnit i přispěvatelé v aktuální crowdfundingové kampani. Podstatný je rovněž charitativní podtext celé akce – 20 % z vybrané částky získá Nadační fond Janele při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. 

Každý z dárců na Donio.cz za své peníze získá nejen bohulibý status donátora české kultury, ale také některou z atraktivních odměn. Například DVD s I. či II. řadou Mekyho hudební talk show Doupě s jeho autogramem nebo dokonce osobní účast na natáčení nových dílů pořadu, Abbey Road studios remastrovaný vinyl Modrý album s podpisem autora, Mekym rovněž vlastnoručně podepsaný Songbook (kniha textů a akordů všech jeho písní) a další raritní kousky. V nabídce je i výjimečný zážitek – Backstage s Mekym Žbirkou, tedy možnost setkání s Mekym při některé z jeho akcí, včetně společné fotky!  

 

Sdílet